Animus Projesine Hoşgeldiniz

Nasıl başladı?

Bu sitenin hikayesi bundan 2014 yılının son baharında başladı. Önceki AC oyunlarında büyük emek harcamış arkadaşlarımız ile birleştik ve AC Unity’yi çevirmeye başladık.
Bu çeviri devam ederken aklımıza daha önce çevirmiş olduğumuz yüzlerce maddelik AC veritabanlarını da online olarak yayınlamak geldi. Daha önce kimse AC hakkında böyle bir çalışma yapmamış, ki buna AC Wikia da dahil.
Orada bile birçok oyunun veritabanı eksik hatta Unity veritabanı hiç yok. Bunun sebebinin kimsenin bizim gibi dil dosyalarına doğrudan erişemediği için bu işle uğraşmaması olduğunu düşünüyoruz.
AC evreninin hikayesinin büyük kısmı oyunlarının ana görevlerinin haricinde, buradaki veritabanı maddelerinde anlatılıyor. Neden elimizde böyle bir imkan varken böyle bir projeyi hayata geçirmiyoruz dedik.

Neler yapıldı?

Şu anda sitede sadece AC2 ve AC Brotherhood’a ait Mekanlar ve İnsanlar başlıklarına ait maddeler yüklenmiş durumda. İleride sadece tüm oyunların veritabanları değil aynı zamanda AC Brotherhood ve AC4’teki günümüz görevlerinde ve ya özel bulmacalarda ortaya çıkardığımız bilgiler de burada gerek video gerek resim olarak yer alacak.
Kısacası oyunların ana görevleri haricinde, bu oyunlar içinde bulunan AC evrenine dair tüm bilgileri internet ortamına aktarmak amacımız.
Güncelleme: Dead Kings DLC yaması da yayınlandı.

Gelecekte neler yapılacak?

Bununla birlikte AC Unity’ye yaptığımız gibi AC Rogue ve gelecek AC oyunları için Türkçe yamalar yapmaya ve bu oyunlardan çıkardığımız bilgileri buraya aktarmaya devam edeceğiz. Sitemiz her gün güncellenmekte ve her gün girip yeni bir şeyler keşfedebilirsiniz.
Ayrıca ilk amacımız olan içerik oluşturmayı bitirdikten sonra yani şu ana kadarki tüm oyunların veritabanlarını buraya aktardıktan sonra kullanıcı dostu bir sistem geliştirmekle de uğraşacağız. Mesela wikilerdeki gibi maddeler arasında linkler ve her başlığın başında bir içerik tablosu olacak. Bu içerik tablosu ile istediğiniz maddeye tek tık ile ulaşabileceksiniz.

Animus Projesi Ekibi

NOT: AC veritabanları Shaun Hastings karakteri tarafından yazıldığı için tamamen öznel bilgiler içermektedir ve zaman zaman esprili bir dil ile yazılmış olabilir. Oyundaki halini koruyarak aktardık.

AC UNITY VE DEAD KINGS DLC TÜRKÇE YAMASI İÇİN TIKLAYIN