Divinity: Original Sin 2 Yaması Hakkında

Herkesten özür diliyoruz.

Divinity: Original Sin 2 için yaptığınız yorumları dikkate alarak dosyaları inceledik ve yamanın raporlanan miktardan daha azının tamamlandığını gördük. Bunun sebeplerinden biri projenin denetimi noktasındaki aksaklıklar, bir diğeri de oyundaki değişiklikler. Mevcut proje yöneticisinin meşguliyetinden dolayı proje yönetiminde değişikliğe gidip eksiklerden ve yapılacaklardan bahsetmek istiyoruz.

Dosyayı incelediğimiz kadarıyla şu an toplam 350.000 kelime kadar çevrilmemiş kısım var. Buna Ocak güncellemesi dahil. Görev açıklamaları gördüğümüz kadarıyla tamamlanmış, eksiğin 250.000 kadarı diyaloglarda, kalan 100.000 kadarı da diğer ekran yazılarında. Bizim tarafımızdan yapılan hata proje ekibinden gelen raporları detaylı incelemeyip dosyaları kontrol etmekte bu kadar gecikmemiz oldu. 350.000 kelimenin 100.000 kelimelik kısmı aslında çevrilmiş ama oyun çevrilmeye başladığı zamandan sonra gelen güncellemelerle yerleri değiştiği için oyunda görünmeyen yerler. Bu çevirilerin tekrar elden geçmesi gerekiyor ama çevirisi doğru olup sadece yeri değişen bir kısmını düzenleyip Alfa sürümü tekrar siteye yükledik. Oyun henüz tamamıyla Türkçe olmaktan uzak, ayrıca çeviri ve imla hataları da mevcut. Kalan kısımları çevirdikçe bu hata ve eksikleri de düzelteceğiz. Çeviri miktarlarının anlık görünmesi için sayfayı da hazırladık. Bundan sonra neler yapıldığını ve çevrilmeyen ne kadar yer kaldığını abonelerimiz anlık olarak görebilecekler. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Divinity: Original Sin 2 projesinde meydana gelen bu aksaklık nedeniyle tüm kaynaklarımızı bu projeye kaydırma kararı aldık. DoS 2 ekibinden Dragon Age: Inquisition projesine geçen çevirmenlerimiz DoS 2’ye geri döndüler, bu nedenle ikinci bir duyuruya kadar Dragon Age: Inquisition projesi askıya alındı. Aynı zamanda şu an çevirisi devam eden diğer projelerdeki çevirmenlerden de eksikleri tamamlamak için yardım rica edeceğiz, o yüzden başta Mass Effect: Andromeda projesi olmak üzere diğer projelerin ilerlemesinde de yavaşlama göreceksiniz.

Daha dikkatli olsak önüne geçebileceğimiz ihmallerden kaynaklanan bu sorun nedeniyle tekrar tüm takipçilerimizden özür diliyoruz. En kısa zamanda durumu düzeltmek için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz. Durumla ilgili şikayetlerinizi ve önerilerinizi her zaman olduğu gibi Discord sunucumuzda dinlemek isteriz.

Bir cevap yazın