Toplantı Raporu – 27 Aralık 2020

Herkese selam; bu ay biraz fazla duyuru var, hattan ayrılmayın!

Yılbaşı çekilişimizi sonuçlandırdık ve Cyberpunk 2077 ile Assassin’s Creed: Valhalla oyunlarını canlı yayında iki abonemizle paylaştık, kendilerine keyifli oyunlar diliyoruz!

Yeni çevirilerimizde bize katılmak ve Türk oyuncu topluluğuna katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar için çevirmenlik başvurularını tekrar açtık, buradan teste başlayabilirsiniz! Geçen ay da dediğimiz gibi gelen çevirmenleri önce 100.000 kelimelik küçük Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour ile ekibe alıştırıp sonrasında devam eden projelere dağıtacağız. O sırada diğer DLCleri de güncelleyip ufak bir sürprizle daha sunacağız.

Sırasıyla Europa Universalis IV ve Catherine projelerini yürüten Pyrrhoiser ile Eye of the Ruins de artık Animus Projesi çatısı altında! Çevirileri daha hızlı ve sistemli devam ettirip paylaşabilmek için bütün kaynaklarımızı ortaya döktük, çeviriler tamamlandığında her ikisine de sitemizden ulaşabileceksiniz!

Bitmedi, Assassin’s Creed de dahil birçok serinin çizgi romanlarını çeviren ‘Çizgi Bölgesi’ adında güzide bir topluluk da var! Bağlantılardan internet sitelerine ve çevirdiklerin materyallerin orijinallerine ulaşabilirsiniz. Çevirisinden tutun görsel düzenlemesine kadar kendilerinin yürüttüğü bu projede kendilerine destek olmak istiyorsanız Ocak ayı içerisinde yayınladıklarında yaptıkları işleri okuyup çevrenizle paylaşarak teşekkür ve düşüncelerinizi iletmeniz yeterli!

Gelelim çevirilerimize. Assassin’s Creed: Valhalla oynanış videolarının %70’i izlenip çevrilerek oyunun %43’ü çevrildi. Oynanış videoları bittikten sonra elimizde hatırı sayılı miktarda yer kalacak gibi ama bunları da birkaç ayda tamamlayıp Beta sürümünü en erken sürede kullanıma sunacağız. Dragon Age: Inquisition projemizde dosyaların yarısını çevirdik! Çeviri yüzdemizi %52 olarak güncelledik. Sınav döneminde olmamızdan dolayı ilerlemede yavaşlama oldu fakat yılbaşından sonra tempomuzu daha da artıracağız. Bu sırada Leliana, casusları aracılığıyla ilave birkaç ekran görüntüsü daha gönderdi!

Bir cevap yazın