Vampire the Masquerade: Bloodlines 10 Aralık 2019 Raporu

Herkese Selamlar!

Oyunda testlerimiz sırasında birden fazla, yine teknik, sıkıntıyla karşılaştık. Bir kısmını çözdük, bir kısmıyla hâlâ uğraşıyoruz. Tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Çözülen Sorunlar:

1 – Alt yazılar, ekran yazıları ve sinematiklerde geçen yazılarda oyun bunların her biri için bizim çevirdiğimiz dosyaları farklı karakter şemalarıyla okuduğundan Türkçe karakterler her yerde görünmüyordu. Bu sorunu aştık, gördüğümüz kadarıyla birkaç yer haricinde (aynı dosyayı iki farklı şemayla okuduğu durumlar) şu an her yerde düzgün.

2 – Yalnız fontlar çözünürlük ve işletim sistemine göre farklı bilgisayarlarda farklı davranabiliyor, üç farklı bilgisayarda aynı dosyalar farklı şeyler gösteriyor. Kurulumdan kaynaklı bir sıkıntı sanıyoruz. Düzelmemesi için bir sebep yok şimdilik.

3 – Oyundaki koda bağlı çökme sorunları büyük oranda giderildi, bir kısmı duruyor. Beta olarak yayınlandığında en azından ana görevlerde böyle bir sıkıntıyla karşılaşmayacaksınız.

Devam Eden Sorunlar:

1 – Sinematiklerde geçen yazılarda cümleler yazı alanının sınırına dayandığında tire ile ya da boşluk bırakılarak alt satıra geçilmesi gereken yerlerde oyun bir harfi siliyor. Alt yazılar ve ekran yazılarında böyle bir sorun yok, burada da neden olduğunu tam bilmiyoruz ama çok fazla yerde olmadığı için o cümleleri elle düzeltebiliriz test sırasında.

2 – Yine sinematiklerde, bizden değil oyunun kendinden kaynaklı, konuşmaların zamanlaması kaymış durumda. Farkındayız, testte düzelteceğiz.

3 – Bazı ekran yazıları yazı alanından taşıyor, bunlar da yine test sırasında giderilebilecek hatalar.

 

En azından ana senaryoya etki eden sorunları çözmeden yamayı yayınlamak pek mümkün değil, bunun için bir tarih de veremiyoruz. Ayrıca yamanın Unofficial Patch 10.3 gerektirdiğini unutmayın! Çıkıştan sonra üst sürümlere de uyarlayabiliriz belki ama şu an öyle bir durum yok.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.