Duyuru Paketi

 

Her biri birbirinden değerli birkaç haberimiz var! İlki yeni projeler ve mevcut projelerdeki gelişmeler hakkında;

  • Ekibimizden üyelerin de dahil olduğu Star Wars: Knights of the Old Republic 2 çevirisinin %45’i tamamlandı, ilerleme göstergesini sitemize ekledik. Abonelerimiz yine anlık ilerlemeyi görebilir yama sayfasından, aylık yüzde güncellemesi herkese açık olacak; çeviriyi, tamamlandığı anda, sitemizden abone olmaksınız indirebileceksiniz.
  • Divinity: Original Sin 2 çevirisini bitirmişken verdiğimiz bir sözü daha tutup KarapathiaN tarafından serinin ilk oyunu Divinity: Original Sin‘in Classic sürümü için yapılan çeviriyi Enhanced Edition’a uyarlama çalışmalarına başladık. Aşağı yukarı 100.000 kelimelik bir değişiklik var ama oyunun tamamı gözden geçiriliyor yine de. Bunlar tamamlandıktan sonra yamayı paketleyip Beta sürümünü abonelerimize açacağız. Proje için aylık yüzde herkese açık paylaşılacak, yine göstergelere ekledik ama teknik sıkıntılardan dolayı buna özel anlık çeviri raporunu şimdilik ekleyemiyoruz.
  • Elimizdeki Assassin’s Creed: Odyssey ana oyununu Assassin’s Creed: Valhalla‘nın çıkışında ücretsiz erişime açacağız. Bu sebeple tek seferlik alımı da kaldırdık. Ücretsiz yaparken bir de Playstation 4‘e uyarlayacağız ki konsolda da bu zevki tadabilin. Hatta bununla kalmayıp Divinity: Original Sin 2‘yi de zamanı geldiğinde uyarlamaya çalışacağız ki olabildiğince fazla kişiye ulaşsın. Konsol uyarlamalarını hazırlayan Scofield‘a ayrıca teşekkürler.

Aboneliklerde de birkaç değişikliğimiz var;

  • Discord sunucumuzu biraz daha özelleştirmek için artık üye olan abonelerimize tek seferlik bir bağlantı yolluyoruz. Var olan abonelerimize de birer davet yolladık her ihtimale karşı. Bilerek ve isteyerek sunucudan çıkmadığınız sürece bir sorun olacağını sanmıyoruz 🙂
  • Bir süre önce yıllık abonelik sistemi isteyip istemediğinizi sormuştuk. Çoğunluğun bunu mantıklı bulması ve ödeme sistemimizin de bir güncelleme ile buna izin vermesi sebebiyle bu sisteme geçebiliyoruz. Hem 15 hem de 20 TL kademeleri için yıllık ödeme fiyatlarını belirler belirlemez kullanıma açacağız.
  • Ödeme sisteminin izin verdiği bir diğer şey de alt sınırın üstünde dilediğiniz kadar ödeme yapabilmeniz. Standartların üstünde yardım etmek isteyen gönlü bol takipçilerimiz ödeme ekranında istedikleri tutarı girebilecekler yeni sistemle.
  • Yeni katılımlarla çevirmen ekibinin büyümesi ve sabit giderlerimizin aboneliklerin önemli miktarını cukkalamaya başlamasıyla iki senedir sabit tuttuğumuz fiyatlarda ve abonelik kademelerinde, mecburen, birkaç değişiklik yapmak zorunda kaldık. Bunlardan ilki 10TL’nin kaldırılmasıydı, abonelik avantajlarında da ufak oynamalar yapacağız. Bu değişiklikler ekim başı etkili olacak, şu anki aboneler var olan avantajlardan yararlanabilir. Değişiklikler şöyle:

15 TL:
– Anlık proje ilerlemelerini görebilir,
– Discord sunucumuza katılabilir ve
– Beta ve tam sürümlere bir ay sonra erişebilir
20 TL:
– Yukarıdakilere ilave olarak
– Beta sürümlere anında erişebilir,
– Aylık toplantılara katılabilir ve
– Aylık raporları görüntüleyebilir.

Yeni projelerimiz ve portfolyomuza kattığımız çalışmaların bu zaruri değişiklikleri bir miktar karşılayabileceğini umuyoruz. Değişiklikler hakkında olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı Discord‘dan duymak isteriz ama düşüncesi ne olursa olsun şimdiye kadar bize herhangi bir şekilde destek verip buralara gelmemizi sağlayan herkese çok ama çok teşekkür ediyoruz!