Ragnarök’ün Şafağı Yaması Hazır!

Herkese selamlar! Bugün birden fazla konuda birden fazla haberimiz var. Sıkı durun, başlıyoruz!

1) Proje Güncellemeleri

Assassin’s Creed: Odyssey
Crossover Stories çevirisi tamamlandı, test edildi ve yamaya eklendi. Ayrıca Atlantis’te yeni fark ettiğimiz (evet iki yılın üstüne) yanlış bir görev açıklamasını düzelttik, iletenlere teşekkürler 🙂

Assassin’s Creed: Valhalla
Dawn of Ragnarok DLC çevirisi hazır! Evet, metinler önceden dosyada olduğu için bugün hemen sonun başlangıcına yetiştirebildik! Kendimizce ufak da bir test yaptık ama eksik gördüğünüz kısımları iletebilirseniz güncelleme ile düzeltebiliriz. Bir de yama güncellendiğinde ana menüde uyarı çıkmasını sağlayan bir işlev koyduk, umarız çok rahatsız etmez 🙂

Europa Universalis IV
– Dört aylık süre sonunda %75 çeviri ile projenin son çeyreğine girdik. Cihan imparatorluğu kurma niyetinde olanlar, zaferiniz yakındır!

Star Wars: KotOR2
– 1080p+ için fontlar yetersiz kalıyordu, o sorunu gideren dosyaları da yine HK47’den alıp yamaya ekledik. Büyük ekranlılar, oynama sırası sizde 🙂

Çizgi Romanlar
– Başta en sevilenlerden Daredevil, Dragon Age ve Tomb Raider olmak üzere bir sürü yeni sayı ekledik. Hepsine Çizgi Romanlar sayfasından ulaşabilirsiniz!

2) Referans Sistemi

Bugüne kadar sesimizi duyuran ve bizi tanıtan herkese teşekkür ediyoruz. Artık bu teşekkür sözde kalmayacak, Memberful’un da kullanıma açtığı yeni referans sistemini kullanıma sokuyoruz. Sistemi basitçe şöyle anlatalım: Siz 3 kişinin abonelik almasına vesile oluyorsunuz, biz de bunun karşılığında 3 ay boyunca abonelik ücretinizden 10 TL düşüyoruz. Henüz yeni olduğu için çok ayar üstünde söz sahibi değiliz ama ileride, sizden aldığımız dönüşe göre, daha ince dokunuşlar yapabilmeyi umuyoruz, birkaç önemli not:

– Referans bağlantınıza “Hesabım” kısmındaki “Referrals” sekmesinden ulaşabilirsiniz. Aboneliklerin bu bağlantı ile alınması gerekiyor.
– Yine aynı sekmeden kaç kişiye referans olduğunuzu görebilirsiniz.
– İndirimin uygulanması için ayrıca bir şey yapmanıza gerek yok. Yenilemenin açık olduğuna emin olun yeter 🙂

3) Ücret Değişikliği

Evet gelelim işin en civcivli bölümüne. Geçtiğimiz Ağustos ayında “Ne kadar değişebilir ki?” diyerek yaptığımız hesaplar ve aldığımız kararlar altüst oldu. Birkaç ay bekledik durulur mu diye ama maalesef o da olmadı. Biz de sabit ücretlerin artması ve çevirmenlerin de taş yemeyeceği bilgisiyle abonelik ücretlerinde cüzi bir artışa gitmek zorunda kaldık.

– 10 Nisan itibariyle aylık abonelikleri 25 TL‘ye, yıllık abonelikleri de aynı oranda artacak şekilde 225 TL‘ye çıkarıyoruz.

Bu artışı bir nebze referans sistemi, bir nebze de yeni projelerle kapatabilmeyi umuyor ve anlayışınız için çok teşekkür ediyoruz <3