Divinity Original Sin 2 Definitive Edition Çevirisine Başladık!

Merhabalar,

Batman’den sonra Divinity çevrisine de başladık. Bu çeviri çok uzun soluklu olacağı için farklı bir yol izleyeceğiz. Öncelikle diyalogları değil ekran yazılarını çevireceğiz ve sadece Tutorial bölümünün diyaloglarının çevrilmiş olduğu yamayı bir demo olarak bağışçılarımıza sunacağız.
Daha sonraki versiyonlar da genelde bir aylık periyotlar içinde oyunun hikayesi ile paralel olarak çevrilecek ve bağışçılara yayınlanacak. Yani çeviriyi bir dizi formatına oturtmaya çalışacağız. Böylece bir yıl gibi bir süre boyunca beklemeyeceksiniz, çeviriler yapıldıkça oyuna devam edebileceksiniz. Yama tamamen bitene kadar sadece bağışçılar ile paylaşılacak.
Şunu da belirtmek isteriz ki, Divinity Original Sin 2’nin Definitive Edition 28 Ağustos 2018 İtibariyle yayınlandı. Çeviriyi Divinity Original Sin 2’nin Definitive Edition sürümü üzerinden yapacağız. Klasik sürümden çevrilmeyecektir.
Ayrıca, abone sayısının düşmesine rağmen DOS2 hayranı birkaç kişinin kişisel sponsorluğuyla bu çeviri mümkün oluyor. Kendilerine de kabul ederlerse isim isim teşekkür edebiliriz.